Eğitim İçerik Görseli

Alanında Uzman Eğitim Kadrosu

Alanında Uzman Eğitim Kadrosu

Kavram Kurs Merkezlerinde öğretmenler mesleklerinin gerektirdiği bilgi, deneyim ve heyecana sahiptir. Dersler, deneyimli ve alanında uzman eğitmenler eşliğinde, her öğrenciye bire bir ilgi gösterilerek verilmektedir. Öğrencinin performansı doğrultusunda özel yönlendirmelerle başarıya ulaşması sağlanır.

Kavram Kurs Merkezlerinde öğrencilerin başarıları kadar öğretmenlerin mesleki gelişimi de büyük önem taşır. Öğretmenler hizmet içi eğitim toplantılarıyla sık sık uzmanlarla ve alanında başarılı eğitimciler ile bir araya gelerek mesleki gelişimlerini sürdürürler.

DERS İÇERİKLERİ

Kavram Kurs Merkezlerinde dersler her sınıf düzeyinin belirlenmiş akademik hedefleri doğrultusunda işlenir. 8, 12 ve mezun gruplarında akademik program sınavlara hazırlık ağırlıklıdır. Ara sınıflarda ise dersler, okul derslerini takviye ve sınava hazırlık için iyi bir temel oluşturma amaçlıdır. Konu anlatımları örnek sorularla, etkinliklerle ve yaprak testlerle desteklenerek yapılır. Öğrenme süreçleri, öğrencilerin konuları iyi kavraması için küçük adımlarla öğrenme ilkesine uygun planlanır.