Hakkımızda İçerik Görseli

Tarihçemiz

Her gününden ayrı bir ders çıkardığımız 49 yıldan ve sayısı 1.000.000’i aşan mezunumuzdan biliyoruz ki kaliteli eğitim, köklü bir deneyimle mümkündür. Ve biz bilimde çağdaş, fikirde özgür kalan nesiller için önce her çağı doğru okuduk.

Kuruluşumuzun ilk gününden itibaren, her öğrencinin iyi bir eğitimi hak ettiğine inandık. Tarafsızlığı ilke edinen ve bizimle aynı eğitim tutkusunu paylaşan öğretmenlerimizle, hedeflerine ulaşmak isteyen on binlerce öğrencinin pusulası olduk. Yetmedi, Kavram ve Testfen yayınlarıyla ülkemizin dört bir yanındaki öğrencilerin başarı hikâyesinde yer aldık.

Kendisine özgü değerleri ile bilinçli, toplumsal konulara duyarlı ve sınav başarısı yüksek bireylerin buluşma noktası olan okulumuz, “Aynı başarı, bambaşka bir Kavram!” diyerek bugünün çocuklarının dilinden anlayan bir perspektif ile eğitime yön vermeye devam ediyor.

 
Kurucumuz ve Onursal Başkanımız
 
 

Kavram Eğitim Kurumları kurucusu Sayın Bahattin DURMUŞ, 1 Mayıs 1953 tarihinde doğdu. İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi'nden mezun oldu. 1974 - 1975 eğitim - öğretim yılında, İstanbul - Eminönü - Laleli'de Kavram Eğitim Kurumlarının temellerini attı. 

 

 

Sayın Bahattin Durmuş’un eğitim anlayışı ile kurulan Kavram, deneyim ve birikimiyle gençlerin davranışlarının olgunlaşmasına katkıda bulunarak 1974'ten bugüne gelmiştir. Kavram Eğitim Kurumları, hedeflenen ulusal eğitim başarısını artırabilmek amacıyla seçkin öğretmenlerin, eğitimsel ve kültürel yayınların yoğun desteği sonucunda "KİTLESEL BAŞARIDA BİR NUMARA" olma başarısına ulaşmıştır.

 

 

Gençlerin "bilimde çağdaş ve fikirde özgür" yetişmelerini ilke edinen Kavram Eğitim Kurumları, 1994 yılında başlanan, geleceğin bilim adamlarını teşvik etmek amacıyla lise öğrencilerine yönelik düzenlenen bilgi yarışmasını 20 yıldır "KAVRAM OLIMPİYATLARI" adıyla başarıyla sürdürmektedir. 

 

 

Sayın Bahattin Durmuş, (TÖDER) Tüm Özel Öğretim Kurumları Birliği Kurucu Başkanı, İstanbul Eğitim Gönüllüleri Derneği Başkanı, Yüksek Ticaretliler Haysiyet Divanı Üyesi, Dünya Engeller Birliği Vakfı (DEV) Haysiyet Divanı Üyesi, KAİ Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi, İş Adamları Konsey Başkanı ve BJK Kongre Üyesi görevlerini sürdürmektedir.

 

 

Eğitim sektörüne büyük katkılar yapan Sayın Bahattin Durmuş, Kavram Eğitim Kurumlarının Kuruculuğu (1974) ve Kavram Eğitim Kurumları Onursal Başkanlığı (halen), Kavram Yayınları Kuruculuğu, KAI Vakfında her ay 900 civarında Üniversite öğrencisine burs verilmesi organizasyonu, Kavram Eğitim Kurumlarında 300 öğrencinin burslu okutulması gibi faaliyetlerde bulunmaktadır.